Užduotis

Objekto vieta: Oslo namai, Vilnius

Plotas: 37 m2

Modernus interjeras, kai vienoje erdvėje susijungia daug funkcijų: miegamasis, virtuvė ir svetainė. Siekiama išlaikyti privatumo kiekvienai iš jų, kuriamas pojūtis, kad tai miesto būstas.

Idėja

Minimalios dizaino išraiškos – mažoje erdvėje talpinant daug elementų norisi akcentuoti tik būtinas vietas, tad labiausiai norėjosi išlaikyti vientisumą ir lengvumą. Didelės spintos talpina visus buto daiktus, tačiau tampa ir dekoru ir skiriamąja dalimi tarp miegamojo ir svetainės.

miegamojo-interjeras

Įgyvendinimas

Miegamojo erdvė. Šalia spintos daiktams, patalynei, apatinėse spintų dalyse paliktos nišos daiktams, kad tame aukštyje, kur gulima, liktų erdvės pasidėti mėgstamiems ar mylimiems daiktams. Tokiu būdu ir nedideli praėjimai prie lovos nespaudžia. Spintoms remiantis į sienas taip pat paliekama minimali nišutė knygoms – tuomet kampas, kur spinta remiasi į sieną neatrodo nykus ir uždaras.

buto-interjeras
virtuves-interjeras

Virtuvė ir svetainė. Virtuvė nedidelė, tačiau integruota buitinė technika leidžia maksimaliai patogiai ruošti maistą: gartraukis, šaldytuvas, orkaitė, kaitlentė. Rinkomės žemesnį šaldytuvą siekiant neapkrauti bendro vaizdo, to paties tikslo siekiant rinkta šviesi baldinė plokštė. Svetainėje minkštasis baldas ir niša spintoje. Korpusiniai baldai įdomus tuo, jog viena jų dalis naudojama iš miegamojo pusės drabužiams, o kita (apatinė) iš svetainės – daiktams, kurie reikalingi svetainei. Taip ervdės neapkraunamos papildomais baldais, dvi spintos sutalpina viso buto reikmes.

Spalvos. Šviesios pastelinės, šviesus balintas medis, pilka, rusva. Prie šių spalvų lengvai dera bet kuri ryškesnė – tai galimybė keisti interjero veidą, pagal gyventojo nuotaiką. Įdomu yra tai, kad interjere paliktos betono lubos, jos dažytos dažais – žinutė apie miestietišką gyvenseną, urbanistines erdves mylintį gyventoją.

buto-interjeras